Siedzący tryb życia zdecydowanie nie sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu kręgosłupa. W związku z tym koniecznie powinniśmy zainwestować swój czas w ćwiczenia, które pomogą nam utrzymać prosty kręgosłup, wzmocnić okoliczne mięśnie i pozwolić na długi czas cieszyć się energią i dobrym samopoczuciem.

Ortopeda pomoże w chorobie

Na zmiany w kręgosłupie bardzo narażone są dzieci i młodzież, które często także nie przywiązują wagi do tego by siedzieć prosto i nosić plecak na obu ramionach. Skutkuje to różnymi wadami, które można leczyć choćby poprzez systematyczne uczestnictwo w gimnastyce korekcyjnej. Ortopeda może nam polecić różne rodzaje ćwiczeń, także na przykład pływanie, które doskonale działa na wzmocnienie całego organizmu i różnych grup mięśni.

Kiedy jesteśmy dorośli, raczej nie mamy możliwości uczestnictwa w gimnastyce korekcyjnej jako takiej, ale dzięki różnym formom aktywności możemy korzystnie oddziaływać na nasze mięśnie i stawy. Świetnym pomysłem dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa są ćwiczenia jogi.

Co warto wiedzieć o jodze?

Zobaczcie sami

 

http://www.youtube.com/watch?v=VkZusaaAEq4


There are currently no comments.

2 + 7 =