Nasz tryb życia niestety rzadko kiedy sprzyja aktywności fizycznej, dlatego też często decydujemy się na różnego typu zajęcia ruchowe (fitness), które pozwolą nam na poruszanie się i odstresowanie po długich godzinach pracy. Oferta fitnessu z roku na rok staje się coraz większa, co jest wynikiem zapotrzebowania na usługi tego typu.

Jakiego rodzaju ćwiczenia wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czego oczekujemy od ćwiczeń. Przykładowo, jeśli chcemy popracować nad rozciągnięciem mięśni i oddechem przyda się joga, natomiast jeśli chcemy szybko poruszać się do dynamicznej muzyki, warto zdecydować się na aerobik, czy modną ostatnio zumbę.

Jeśli mamy jakieś problemy zdrowotne, warto dowiedzieć się, co powie na temat ćwiczeń nasz ortopeda lub fizjoterapeuta, ponieważ może się okazać, że nie wszystkie zajęcia będą odpowiednio dopasowane do naszych problemów. Dla osób, które szczególnie chcą popracować nad konkretnymi częściami ciała, dobrym pomysłem mogą być zajęcia z tzw. bpu, czyli biodra, uda i pośladki.

Sprawdź, jaki wpływ na naszą sylwetkę, mają ćwiczenia fitness


Comment ( 1 )

  1. ReplyGerardo
    Sneak peeki omijam szekorim łukiem, bo wolę poczekać na gotowy odcinek i być zaskakiwana w trakcie oglądania całości, ale tym razem nie mogę doczekać się piątku i dalszego ciągu "gali" w Parks and Recreation, więc to promo kusi coraz bardziej... Yay dla Leslie i Bena :)

− 7 = 3