Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego czym jest krew pępowinowa i rzecz jasna nie może nas to nikogo dziwić. Po pierwsze należy podkreślić, że zdecydowana większość naszych rodaków nie ma zbyt wielkiej wiedzy o zdrowiu, a po drugie już na pewno nie o tego typu krwi. Warto jest co nieco wiedzieć o tym typie krwi.

Właściwości zabiegu

W ostatnim czasie używa się jej do przeszczepów nawet częściej niż samego szpiku. W Polsce krew pępowinowa po raz pierwszy do przeszczepu została użyta w 1994 roku. To właśnie dziewiętnaście lat temu przeczepiono ją dla małego chłopca, który miał białaczkę. Jedynym ograniczeniem jest tutaj to, że krew pępowinowa zazwyczaj starcza na przeszczep dla osób nie przekraczających pięćdziesięciu kilogramów masy ciała. W innych przypadkach kiedy masa ciała jest wyższa stosuje się łączenie krwi pępowinowej z rożnych źródeł.

Przyszłość współczesnej medycyny?

Wszystko na to wskazuje, że krew pępowinowa będzie zyskiwała na wartości jeśli chodzi o medycynę. I jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ w przyszłości będzie to wielka pomoc w leczeniu wielu chorób.

There are currently no comments.

3 + 1 =