Jeśli Twoje zęby bolą podczas codziennego mycia czy jedzenia niektórych produktów, najprawdopodobniej cierpisz na nadwrażliwość zębów. To nieprzyjemna dolegliwość, która nie bierze się znikąd — najczęściej sami przez lata na nią pracujemy.

Zęby wrażliwe to takie, których szkliwo nie pełni swojej funkcji ochronnej. Jest uszkodzone, pełne ubytków i źle reaguje na wszelkie czynniki zewnętrzne. Ubytki w szkliwie to najczęściej efekt niewłaściwej higieny jamy ustnej lub, wręcz przeciwnie, zbyt częstego mycia zębów. Jeśli robimy to zbyt twardą szczoteczką, to zęby nie tylko myjemy, ale też ścieramy z nich powłokę ochronną.

Odsłonięcie szyjki zębowej

Drugą przyczyną nadwrażliwości zębów są odsłonięte szyjki zębowe — pierwszy krok do degradacji korzenia zębowego. Są one spowodowane przede wszystkim chorobami przyzębia. Odsłonięte szyjki bolą, są wrażliwe na zimno i wiatr, a także czułe na ciepłe i zimne napoje, kwaśne potrawy itp. W przypadku nadwrażliwych zębów bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja za pomocą specjalnych, profesjonalnych past. W fazie nasilenia objawów warto też zrezygnować z picia i jedzenia produktów, które nasilają dolegliwości.

Pójdź do dentysty

Jeśli dopada Cię ból za każdym razem, gdy jesz coś zimnego lub uśmiechniesz się na wietrze, skontroluj stan swoich zębów u stomatologa. Dobrego, sprawdzonego dentysty możesz poszukać w sieci. Znajdziesz tam ranking lekarzy dentystów z różnych rejonów kraju. To specjaliści polecani przede wszystkim przez zadowolonych pacjentów. A to znaczy dużo więcej niż tytuły przed nazwiskiem.

There are currently no comments.

52 − 50 =